Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Sieradz

Eugeniusz Grzeszczak mianowany Łowczym Krajowym Polskiego Związku Łowieckiego

30 stycznia 2024 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska powołało Eugeniusza Tomasza Grzeszczaka na funkcję Łowczego Krajowego.

Nowy Łowczy Krajowy jest myśliwym i członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, do którego wstąpił po uzyskaniu uprawnień podstawowych oraz selekcjonerskich w 1997 r. Związany jest z KŁ nr 16 „Gęgawa” w Zagórowie oraz KŁ nr 101 „Bura Chata” w Czerniejewie, którego jest delegatem na Zjazd Okręgowy.

Eugeniusz Grzeszczak jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, Wydziału Rolniczego a także Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Prawa i Administracji, kierunku Zarządzanie i Marketing, ukończył także studia podyplomowe na Studium Prawno Samorządowym w Polskiej Akademii Nauk, Instytucie Nauk Prawnych w Warszawie.

Łowczy Krajowy był Senatorem II i III kadencji (1991-1997), Starostą Powiatu Słupeckiego (1998-2001, 2002-2005), Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego (2001-2002), Posłem na Sejm RP V, VI i VII kadencji (2005-2015), Członek Zespołu Parlamentu do Spraw Klimatu i Tradycji Łowiectwa, w latach 2007-2011 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w latach 2011 – 2015 Wicemarszałek Sejmu RP VII kadencji.

Od 2016 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego Spółka Akcyjna.

Łowczy Krajowy działa także od wielu lat w strukturach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Pełni w nim funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Wielkopolskiego.

Eugeniusz Grzeszczak pochodzi z rodziny o wielopokoleniowej tradycji łowieckiej, jego pasją jest także historia oraz jeździectwo. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱